Temat Lawsona wciąż otwarty

Boston Celtics podobno pytali o Ty Lawsona podczas ostatniego trade deadline, ale mogłoby się zdawać, że pozyskując Isaiaha Thomasa ten temat jest już zamknięty. Tymczasem Zach Lowe z Grantland pisze, aby nie wykluczać tej opcji tak do końca, bo Celtics latem znów mogą się po Lawsona zgłosić i to pomimo faktu, że mają w drużynie Thomasa, sprowadzonego w lutym tego roku z Phoenix Suns. Lowe zaznacza bowiem, że Danny Ainge zdecydował się sięgnąć po Thomasa także z powodu jego bardzo przyjaznego kontraktu, który będzie także łatwy do dalszego transferowania. Najpierw jednak trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Lawson rzeczywiście były lepszym wzmocnieniem niż Isaiah.

Odpowiedź na to pytanie będzie subiektywna, dlatego też niech każdy odpowie sobie sam. Fakty są natomiast takie, że Lawson miał dość średnią drugą część poprzedniego sezonu regularnego, podczas gdy Thomas świetnie odnalazł się w Bostonie, będąc jednym z głównych faktorów sporego sukcesu, jaki Celtics odnieśli w tej drugiej części sezonu. Filigranowy playmaker został zresztą wyróżniony drugim miejscem w głosoaniu na najlepszego rezerwowego. Na dodatek, w drużynie jest też Marcus Smart, którego Celtics cały czas chcą używać jako rozgrywającego i choćby dlatego w ligach letnich nie zagra chyba Phil Pressey.

Oczywiście, Ty Lawson to całkiem niezły zawodnik, który w ostatnich sezonach ustabilizował swoją pozycję jako jednego z lepszych asystentów w lidze, ale Nuggets powoli mają go dość – tym bardziej, że w zeszłym sezonie Lawsonowi zdarzyła się jazda „pod wpływem”. Mimo wszystko, te pięć centymetrów więcej Lawsona to i tak nadwyżka nad Thomasem, który w trakcieplay-offów miał spore problemy ze skutecznym punktowaniem, a wcześniej był wykorzystywany przez inne drużyny jako najsłabszy punkt defensywy ze względu na niski wzrost.

Lawson jest tylko rok starszy od Thomasa, natomiast spora różnica jest w kontraktach obu panów. Obecny rozgrywający Nuggets ma zarobić około $25 miliony dolarów za dwa kolejne lata gry, podczas gdy Thomas niecałe $20 milionów za trzy lata (przy czym jego kontrakt jest z każdym rokiem mniejszy). Także dlatego I.T. byłby dobrym elementem transferowym, ale gdyby Ainge chciał pozyskać Lawsona bezpośrednio wymieniając Thomasa to zapewne musiałby coś dorzucić. Pytanie jednak, czy warto w ogóle po Lawsona sięgać. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Ankieta oraz komentarze są do Waszej dyspozycji.

Czy wymieniłbyś Isaiaha Thomasa na Ty Lawsona?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...