Jo Jo White w Hall Of Fame!

Tommy Heinsohn nie będzie jedynym Celtem, który zostanie tego roku włączony do Hall Of Fame. Kapituła decydująca o tym, kto dostąpi tego zaszczytu postanowiła, że w Galerii Sław znajdzie się także Jo Jo White.  Siedmiokrotny all-star oraz dwukrotny mistrz NBA i mistrz olimpijski z 1968 roku powinien prawdopodobnie znaleźć się tam dużo, dużo wcześniej, ale przecież lepiej późno niż wcale. Wraz z nim wybrani zostali także m.in. Dikembe Mutombo, Spencer Haywood, John Calipari, Dick Bavetta czy Lisa Leslie. Ceremonia wprowadzenia nowych członków odbędzie się w dniach 10-12 września. White jest 17. zawodnikiem, który zostanie włączony do Hall Of Fame głównie dzięki grze w bostońskich barwach.

Jo Jo White spędził w Bostonie dziesięć sezonów po tym, jak w Drafcie 1969 został wybrany przez Celtów z wysokim, dziewiątym numerem. W czasie tych dziesięciu sezonów dwukrotnie zdobył mistrzostwo NBA, będąc nawet MVP Finałów w 1976 roku. Siedem razy z rzędu (1971-1977) był wybierany do All-Star Game. Ogółem w bostońskich barwach zdobył 13188 punktów, zdobywając ich średnio 18.4 na mecz. Nawet lepiej spisywał się w playoffs – tylko raz w karierze notował w fazie posezonowej mniej niż 20 oczek na mecz. White jest w pierwszej dziesiątce wszech czasów Celtics pod względem wielu kategorii – w tym właśnie na miejscu 10. w kategorii zdobytych punktów. Karierę kończył jako gracz Kansas City Kings (obecnie Sacramento Kings).

„Jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy, że dostąpię zaszczytu wprowadzenia do Hall Of Fame. Słowa nie mogą opisać tego, co w tym momencie czuję – jestem po prostu bardzo szczęśliwy i poruszony.”

Już wcześniej bezpośrednio do tegorocznej klasy włączony został Tommy Heinsohn, tym razem w uznaniu za swojego zasługi jako trener. Heinsohn będzie tym samym dopiero czwartą osobą w historii, która zostanie włączona do Hall Of Fame zarówno jako zawodnik (to miało miejsca w 1986 roku), jak i coach. Podobnego zaszczytu dostąpili jeszcze tylko Lenny Wilkens, Bill Sharman oraz John Wooden. Szczęścia nie mieli tym razem m.in. Kevin Johnson, Tim Hardway Sr. czy Bil Fitch – ten ostatni był trenerem Celtów, których w 1981 roku doprowadził do mistrzostwa, zdobywając także dwie nagrody dla Trenera Roku.