Young gotowy do gry

James Young został w poniedziałek dopuszczony do treningów na pełnym kontakcie i będzie do dyspozycji trenera Brada Stevensa we wtorkowym spotkaniu Celtics z Orlando Magic, o czym poinformował coach Stevens właśnie. Young pozostawał poza grą od 10 grudnia, kiedy to w meczu D-League doznał kontuzji ramienia. Były obawy, że konieczna może być operacja, jednak wydaje się, że nie będzie ona potrzebna. Przed Youngiem otwiera się mała szansa na odrobinę więcej minut gry, bo kontuzję leczy Marcus Thornton, ale z drugiej strony w składzie pojawił się Jae Crowder, który podobnie jak Young jest swingmanem i może grać zarówno jako rzucający obrońca, ale też jako niski skrzydłowy.

W tym momencie najważniejsze jest, że 19-letni Young został już dopuszczony do gry i może wrócić do rozgrywania meczów. Nieważne, czy będzie to w NBA, czy w D-League. On sam zapewne wolałby biegać w stroju Celtics i sam coach Stevens przyznał, że w obliczu urazu Thorntona jest szansa, iż Young przejmie jego minuty to jednak wtedy w zespole nie było jeszcze Crowdera. Z innych informacji, wypada wspomnieć, że Crowder, Brandan Wright oraz Jameer Nelson mają już za sobą pierwszy trening w barwach bostońskiej drużyny. Na razie nie wiadomo, czy w najbliższych meczach czekają nas kolejne zmiany w pierwszej piątce.

Dodatkowo, wciąż z lekkim bólem kostki zmaga się Marcus Smart, który w listopadzie opuścił ponad trzy tygodnie z powodu kontuzji odniesionej w meczu przeciwko Indiana Pacers. Miejmy nadzieję, że 20-latek z każdym tygodniem będzie wracał do optymalnej formy, tym bardziej że tego typu problemy w żaden sposób nie są pomocne, gdy jest się rzuconym na głęboką wodę – jak Smart po transferze Rondo.

Na dość głęboką wodę rzucony został po tym transferze również Jameer Nelson, który już w swoim drugim meczu w barwach Celtics zmierzy się z drużyną, w której spędził dziesięć lat (w czasie których ustanowił wiele rekordów), czyli z Orlando Magic. Weteran przyznał, że otrzymuje sporo telefonów z zapytaniami, czy się trzyma, ale odpowiada, że jest profesjonalistą, kocha to co robi i chce robić to jak najlepiej, nieważne, czy znajduje się w drużynie walczącej o mistrzostwo, czy po raz kolejny w drużynie, która jest w trakcie przebudowy.

UPDATE: A jednak, okazało się, że Young został dopuszczony do treningów, ale najpierw musi się jeszcze spotkań z klubowym lekarzem w osobie doktora McKeona i dopiero jeżeli on dopuści go do gry to Young powróci na parkiet.