Green na wylocie?

Zach Lowe z serwisu Grantland przedstawił 33 szalonych przewidywań na nadchodzących sezon, w tym jedno dotyczące Boston Celtics. Lowe przewiduje, że Celtowie zatrzymają w składzie Rajona Rondo, a pożegnają się z Jeffem Greenem. Czy to oznacza, że skrzydłowy rzeczywiście jest na wylocie z Bostonu? Lowe twierdzi, że szanse w przypadku obu zawodników trzeba oceniać po równo. A to znaczy, że jego zdaniem jest pięćdziesiąt procent szans na pozostanie w zespole Greena i pięćdziesiąt procent szans, że jednak odejdzie. Jako argumenty za odejściem Lowe podaje między innymi fakt, że 28-latek jest w lidze bardziej lubiany niż mogłoby się wydawać, a do tego pasowałby on do wielu zespołów.

Wróćmy jeszcze jednak na chwilę do Rondo, odnośnie którego Lowe pisze, że rynek na jego osobę jest bardzo wąski z wielu powodów, począwszy od wysokich wymagań Celtów, co do ewentualnej wymiany, a skończywszy na zerwanym więzadle ACL oraz fakcie, że wiele zespołów może po prostu chcieć zwyczajnie poczekać, aż skończy mu się kontrakt i dopiero wtedy próbować go pozyskać. Z drugiej strony mamy Greena, który z opcją zawodnika na sezon 2015/16 może w tym momencie wchodzić w swój contract-year. Lowe uważa, że jego wartość z biegiem sezonu będzie raczej spadać, ale C’s nawet pomimo tego mogą być skłonni go wymienić.

Czy znajdą się natomiast chętni na jego osobę? Raczej na pewno tak, bo Green ma podobno znacznie więcej fanów w lidze, niż można by się spodziewać. Dodajmy do tego fakt, że Jeff ma predyspozycje do grania na obu skrzydłach i otrzymamy zawodnika z przyjaznym kontraktem, który mógłby się przydać wielu ekipom (które to z kolei mogłyby zaoferować równie przyjazne assety). Fakt faktem, że 28-latek jest w swej grze bardzo nierówny, ale nikt nie zaprzeczy, że potrafi sporo. Oczywiście, w Bostonie chcieliby, aby Green zaczął grać na tyle dobrze i na tyle konsekwentnie, by nie trzeba było szukać dla niego nowego miejsca, ale dyspozycja skrzydłowego w tym przyszłym sezonie jest po prostu niewiadomą. Czy Waszym zdaniem zakończy on sezon w barwach Celtics?