Turner z umową do 30 września

Evan Turner w końcu podpisze kontrakt z Boston Celtics! Za dużo ekscytacji? Fakt. Jest to przecież informacja, która była pewna już w zasadzie od lipca, jednak aż do tego czasu nie wiedzieliśmy, kiedy to dokładnie nastąpi. Cóż, teraz wciąż nie wiemy, kiedy Turner oficjalnie podpis na kontrakcie złoży, ale mamy przynajmniej pewność, że stanie się to przed 30 września, czyli jeszcze przed startem obozu treningowego. Nie stało się wcześniej, gdyż zespół chciał dodać trzech dodatkowych zawodników do składu na czas obozu, a z Turnerem w księgach nie byłby zdolny tego zrobić. Dodatkowo, klub chciał również zachować trochę więcej elastyczności przy ewentualnych ruchach. Te jednak nie nastąpiły.

Ruchy – jakkolwiek by je nazwać – będą musiały jednak nastąpić w tych najbliższych dniach. Jeśli bowiem Turner ma podpisać kontrakt przed startem obozu treningowego to z zespołem będzie się musiał pożegnać jeden zawodnik, którym na pewno nie będzie żaden z trójki graczy zaproszonych na obóz. A to oznacza, że swoje ostatnie dni w Bostonie przeżywa zapewne ktoś z trójki Keith Bogans, Chris Babb, Chris Johnson. Ba, możliwe, że wszyscy niedługo się z Bostonem pożegnają – a to dlatego, że nawet po zwolnieniu tego jednego zawodnika klub będzie musiał pożegnać się jeszcze z dwoma zawodnikami przed startem sezonu regularnego.

Z drugiej strony, możliwe są też jeszcze jakieś ruchy Danny’ego Ainge’a, który właśnie poprzez jakieś transfery postara się zmniejszyć liczbę zawodników w składzie. W zasadzie pewne wydaje się, że z klubem pożegnają się Babb oraz Johnson, natomiast sam Bogans – a w zasadzie jego kontrakt – zdaje się być za bardzo wartościowym assetem, by ot tak się go pozbyć. Możliwe jest więc, że Ainge wytransferuje go w zamian za trade exception, po czym nowy klub zdecyduje się na jego zwolnienie, dzięki czemu zaoszczędzi grubo ponad $5 milionów dolarów. Tak czy siak, po kilkunastu tygodniach zastoju, w końcu coś zaczyna się dziać – przed Ainge’em kilka decyzji do podjęcia, a przed nami start obozu treningowego. Same dobre wiadomości.