Znamy terminarz preseasonu

Już kilka dniu temu dowiedzieliśmy się, że Boston Celtics rozegrają w październiku dwa przedsezonowe mecze z Brooklyn Nets, a niedługo potem poznaliśmy cały terminarz spotkań przedsezonowych. I tak, Celtowie rozegrają osiem meczów przygotowujących do sezonu 2014/15, rozpoczynając preseason 6 października z Philadelphia 76ers w bostońskiej TD Garden, a kończąc 22 października spotkaniem z Nets. Celtics dwukrotnie zmierzą się więc z każdym rywalem ze swojej dywizji, a kilka meczów zostanie rozegranych na terenie neutralnym, na przykład w Maine (czyli w miejscu, gdzie na co dzień rywalizuje afiliacja Celtów z D-League) czy w Connecticut (gdzie Celtics dwa razy zagrają z New York Knicks).

Do 6 października pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące, ale tak czy siak – powrót koszykówki spod znaku NBA jest coraz bliżej. Cały terminarz prezentuje się tak (godziny czasu polskiego) :

DATA RYWAL MIEJSCE GODZINA
6/7 października Philadelphia 76ers TD Garden (Boston) 1:30
8/9 października New York Knicks XL Center (Hartford, Conn.) 1:30
10/11 października Toronto Raptors Air Canada Centre (Toronto) 1:00
11/12 października New York Knicks Mohegan Sun Arena (Uncasville, Conn.) 1:30
15/16 października Toronto Raptors Cross Insurance Arena (Portland, Maine) 1:30
16/17 października Philadelphia 76ers Wells Fargo Center (Philadelphia) 1:00
19 października Brooklyn Nets Barclays Center (Brooklyn) 21:00
22/23 października Brooklyn Nets TD Garden (Boston) 1:30

Szkoda, że tylko jeden jedyny mecz – ten na Brooklynie – jest o przyzwoitej dla polskiego kibica porze. Warto też zwrócić uwagę, że zaledwie dwa spotkania odbędą się w TD Garden. Wciąż czekamy za to na ujawnienie pełnego terminarzu na sezon regularny, który przed rokiem został ogłoszony na początku sierpnia.