Ile wart jest Bradley?

Chris Mannix z Sports Illustrated doniósł, że przedstawiciele zarządów innych klubów są zdania, iż Avery Bradley, który w lipcu stanie się zastrzeżonym wolnym agentem, może oczekiwać kontraktu w granicach od $7 do $9 milionów rocznie. Byłaby to suma podobna do tych, którą obecnie pobierają m.in. tacy rzucający obrońcy jak Marcus Thornton, Arron Afllalo, J.J. Redick czy DeMar DeRozan. Celtowie z racji tego, że Bradley będzie zastrzeżonym wolnym agentem będą mieli oczywiście prawo do wyrównania każdej złożonej mu oferty, ale przy tego typu umowie – której wartość miałaby wynosić ponad $7 milionów dolarów, a może nawet więcej – mogą mieć problem z podjęciem decyzji i tym samym dać Bradleyowi odejść.

Trzeba zaznaczyć, że raport ten dotyczy nie źródeł związanych z Bradleyem, ale generalnych menedżerów innych zespołów, którzy to sądzą, że Bradley może zażyczyć sobie właśnie takiej sumy. Nie jest to jednak wcale takie nieprawdopodobne, bo jeszcze przed sezonem Bradley i jego obóz odrzucili podobno ofertę przedłużenia kontraktu o wartości $24 milionów za cztery lata gry, dzięki której 23-latek zarabiałby $6 milionów rocznie, nie mogąc tym samym dojść do porozumienia z przedstawicielami Celtics. Bradley ma za sobą solidny sezon, w którym rzucał najlepsze w karierze 14.9 punktów, ale z drugiej strony po raz kolejny nie był w stanie pozostać zdrowym przez cały sezon i z powodu problemów z kostkami opuścił 22 spotkania.

Wszystko zależy jednak od tego, czy znajdzie się zespół, który rzeczywiście będzie skłonny zaoferować Bradleyowi kontrakt w granicach od $7 do $9 milionów dolarów. Warto zauważyć, że umowy gdzieś blisko tych granic podpisali m.in. J.J. Redick (zarobi $6.8 milionów w przyszłym sezonie), Kevin Martin ($6.8 mln), Arron Afllalo ($7.3 mln), Marcus Thornton ($8.5 mln) czy DeMar DeRozan ($9.5 mln). Czy Bradley jest lepszym zawodnikiem od tych graczy? Wydaje się, że o wiele bardziej odpowiednim kontraktem byłaby ta umowa, którą Bradley miał rzekomo odrzucić pod koniec października, czyli $6 milionów dolarów za rok gry. Mniej-więcej tyle zarabiają na przykład Gerald Henderson, Jamal Crawford czy JR Smith. Na ten moment ciężko stwierdzić, czy Ainge będzie chciał zatrzymać Bradleya za wszelką cenę i w przypadku jakiej oferty pozwoli mu odejsć. Trudno też powiedzieć, jaka jest realna wartość 23-latka – tę ustali zapewne rynek.

Czy wyrównałbyś ofertę o wartości $7-$9 mln rocznie dla Bradleya?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...