#7. Jak głęboki jest Draft 2014?

Jakiś czas temu na dobre rozpoczęliśmy nasze przygotowania do Draftu 2014. W zasadzie, rozpoczął je Adrian, który najpierw podesłał listę kilkunastu wartych śledzenia zawodników, a następnie opisał kolejnych prospektów. Adrian kontynuuje więc swoją serię i po odcinku numer pięć nadszedł czas na kolejną odsłonę serii, która dostarcza nam coraz to więcej przydatnych informacji. A wszystko po to, by naprawdę dobrze przygotować się do przyszłorocznego draftu, być może najlepszego od dekady i być może takiego, który określany będzie mianem najgłębszego w historii NBA. Oddajmy więc głos Adrianowi, który ma dla nas kolejnych trzech wartych śledzenia graczy. ~Timi

Witam w 7 i ostatnim w tej formie odcinku o zawodnikach z NCAA. Tego odcinka miło nie być, chciałem już podsumować przedstawionych do tej pory zawodników, ale życie pisze różne scenariusze. Napisał taki, że wg ploteczek, jednym z zawodników których osobiście obserwował nasz GM jest T.J. Warren – więc rozumiecie, że musiałem go przedstawić. Co do ploteczek, kogo jeszcze obserwował Danny to pojawiły się też dwa inne nazwiska jedno to Exum a drugie (i tu zaskoczenie) to Gordon.

T.J Warren – SF – 6’8 – North Carolina State

35 min – 24,8 pkt na 53%, 30% za 3 pkt, 7,1 zb, 1,1 as, 1,7 stl

Drugoroczniak z Północnej Karoliny jest motorem napędowym swojej drużyny. Nie zawodził nawet w meczach z najlepszymi teamami NCAA jak Syracuse czy Duke. W meczu z Syracuse, nie potrafili go zatrzymać ani Fair ani Grant, którzy świetnie sobie w obronie radzili z Parkerem przy okazji ich meczu z Duke. W ostatnim meczu zanotował 42 pkt i 13 zb – to nie przypadek, że wszystkie mocki pozycjonują go na miejscach w połowie drugiej dziesiątki. W porównaniu do poprzedniego sezonu, spadła mu skuteczność, ale tez i ilość oddawanych rzutów na mecz jest imponująca. T.J. jak na warunki NCAA jest uznawany za przyzwoitego zawodnika w obronie.

A tutaj jego 41 pkt z Pittsburghiem, które już w kolejnym meczu poprawił na 42 pkt. Warto zwrócić uwagę, z jakich odległości T.J. oddaje rzuty za 3 pkt, tak jak i opisywany wcześniej Anderson są to okolice łuku NBA.

Jordan Adams – SG – 6’6 – UCLA

30 min – 17,5 pkt na 48%, 37% za 3 pkt, 5,3 zb, 2,3 as, 2,8 stl

Kolejny drugoroczniak, to trzeci zawodnik UCLA, którego wam przedstawiam. Obok LaVine i Andersona, podpora UCLA w tym sezonie, który to zespół jest określany jako najładniej dla oka grający w całej NCAA. W tym przypadku przekłada się o też na efektywność, UCLA to 5 zespół pod względem asyst i 11 pod względem zdobywanych punktów, a także 3 w statystykach przechwytów. Duża w tym zasługa Adamsa – jest bardzo wszechstronny, świetny w ataku, ale też i dość dobry w obronie. Gdy przedstawiałem LaVine, napisałem, ze jest przeceniany w mockach, gdyż Adams to lepszy zawodnik – zdania po kończącym się sezonie zasadniczym nie zmieniłem.

Jason Brickman – PG – 6’0 – LIU Brooklyn

37 min – 11,3 pkt na 43%, 40% za 3 pkt, 10,0 as, 3,3 zb, 1,1 stl

Ostatni zawodnik nie jest tym kogo poszukujemy z naszymi wyborami, myślę, że nikt nie poświeci na tego zawodnika wyboru w 1 rundzie. Jason jest 4 zawodnikiem w historii NCAA który przekroczył barierę 1000 asyst. Jest także drugim w historii zawodnikiem, który zanotował średnią 10 pkt/10 as – pierwszym był Avery Johnson 26 lat temu. Na pewno, może stanowić solidne wzmocnienie z ławki na pozycji PG, ale nic więcej. Jednak miło, że właśnie na naszych oczach tworzyła się w tym sezonie historia NCAA.

No i to byłoby na tyle w tym roku. Za jakiś czas pokuszę się o pierwsze podsumowanie. Przedstawiłem 20 zawodników, a dodając do tego tekst o topowych zawodnikach tego draftu – daje to całkiem pokaźną liczbę prospectów, których poznaliśmy.

Już 16 marca będzie tzw. Selection Sunday, a pierwsza runda 18 i 19 marca. Finał odbędzie się 7 kwietnia w Arlington w Teksasie. Zapowiada się świetny okres dla fanatyków koszykówki. Oczywiście na naszym czacie będę w miarę możliwości dawał linki do meczów. Warto śledzić największe gwiazdy NCAA.

Poprzednie odcinki z tej serii:

#1. Jak głęboki jest Draft 2014?

#2. Jak głęboki jest Draft 2014?

#3. Jak głęboki jest Draft 2014?

#4. Jak głęboki jest Draft 2014?

#5. Jak głęboki jest Draft 2014?

#6. Jak głęboki jest Draft 2014?