5 pytań do: Kosma Zatorski

Przed Wami kolejny wpis z naszej serii „Pięć pytań do”, w której co jakiś czas pytamy różne osoby, przeważnie dziennikarzy i blogerów – także zagranicznych – o różne tematy związane z Boston Celtics i nie tylko. Swoje pytania możecie też zadać i Wy poprzez wysłanie ich na maila redakcyjnego lub też mojego – najciekawsze pytania zostaną oczywiście zadane kolejnej osobie przy kolejnym wpisie. Tym razem naszym gościem jest Kosma Zatorski, dziennikarzy Gazety.pl oraz magazynu MVP, którego spytaliśmy m.in. o oczekiwania na przyszły sezon, o to, kim może stać się Jeff Green oraz o kwestię bardzo ostatnio popularną, czyli o to, jaka tak właściwie jest najrozsądniejsza data na powrót Rajona Rondo.

1. Czego spodziewasz się po Celtics w przyszłym sezonie?

Tankowania. Danny Ainge postanowił dłużej nie czekać. I wybrał chyba najlepszy moment, mając nadzieję, że nazwisko Wigginsa (ponoć na razie nie błyszczy), Randle’a czy Jabariego Parkera przyspieszą proces przebudowy drużyny o kilka lat. Celtics mają także przyszłościowe picki z Brooklynu, Rajona Rondo, którego chciałby chyba co drugi klub w lidze i całkiem przyjazny (tradeable) kontrakt Humphriesa, Bassa czy nawet Greena. Spore pole manewru. Dla nas niestety będzie to sezon, w którym będziemy czekać na powrót Rondo i zachwycać się Kellym Olynkiem.

2. Który z zawodników może mieć breakout-year?

Jeff Green. Czas najwyższy. Green może być pierwszą opcją ataku Bostonu. Potrafi rzucać za trzy z rogów i 45, ma atletyzm i kozioł pozwalający mu z łatwością przedzierać się pod obręcz, jest bardzo dobrym obrońcą… LeBrona Jamesa. Brakuje mu jedynie charakteru, swagu, chęci zwyciężania. Ten sezon to jego wielka szansa.

3. Czy Rajon Rondo może być liderem tego zespołu?

Już w ostatnich sezonach Rondo wydawał się liderem Celtics. Może nie miał do powiedzenia, tyle co KG i czy Paul Pierce, jednak to on decydował o stylu w jakim grali Celtics. Rondo ma charyzmę, knąbrny charakter, ponoć świetnie dogaduje się z trenerem Bradem Stevensem. Pozostają dwa pytania: Jak będzie grał po kontuzji i czy będzie chciał przegrywać przez kolejne dwa, trzy sezony za Boston.

4. Kim może stać się Jeff Green?

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na to w pytaniu numer 2. Obym miał rację. Green wydaje się świetnym człowiekiem i graczem o bardzo dużym potencjale. Pozostaje mu usprawnić głowę.

5. Kiedy na parkiet powinien wrócić Rondo?

Niech się nie śpieszy. Niech wróci w styczniu, nawet lutym. Niech C’s (ależ to będzie bolało) zdążą sporo naprzegrywać. Jego zestawienie z którymś z przyszłych gwiazd draftu, Greenem, Bradleyem, Olynykiem czy nawet Sullingerem może sprawić, że za dwa lata Celtics znowu zobaczymy w play-offach. O ile do tego czasu Rajon jeszcze będzie w Bean Town, w co mocno wątpię.