Rondo przechodzi do Anty

Już od kilku tygodni aż huczało od plotek, że Rajon Rondo opuszcza Nike i przechodzi do chińskiej firmy Anta, tej samej, którą reprezentuje Kevin Garnett. Od wczoraj możemy przestać mówić o tych informacjach jako o plotkach, gdyż od wczoraj Rondo już oficjalnie jest pod skrzydłami Anty. 27-letni rozgrywający Celtów podpisał z tą firmą aż 8-letnią umowę, dzięki której będzie miał on swoją własną serię butów, ale też serię odzieży sportowej. Być może właśnie to sprawiło, że Rondo – jeden z najpopularniejszych przecież zawodników w lidze (co potwierdza chociażby ten ranking) zdecydował się odejść z Nike, gdzie wciąż nie miał butów sygnowanych swoim imieniem, w przeciwieństwie do innych gwiazd ligi.

Oficjalna konferencja, na której ogłoszono podpisanie wieloletniej umowy odbyła się wczoraj wieczorem w Bostonie, gdzie pojawili się także przedstawiciele chińskiej firmy, która jest czwartą największą firmą sportową na świecie i numerem jeden w rodzimym kraju. Jak więc widać, Rondo nabrał apetytu na dotarcie do szerszego grona publiczności, a podpisanie umowy z taką marką jest zdecydowanie wielką szansą dla Rajona. Skusiły go też zapewne własna seria butów oraz linia odzieży sportowej, a jak wszyscy wiemy, Rondo bardzo lubi modę, dlatego stworzenie serii ubrań sygnowanych własnym imieniem musiało być dla niego naprawdę ekscytującą zachętą. Jak sam mówi:

„Dobrze wiecie, że całkiem mocno interesuję się modą. Jestem więc naprawdę podekscytowany i z niecierpliwością czekam na efekty tej współpracy.”

Plotki o przejściu Rondo do chińskiej firmy pojawiły się już kilka tygodni temu, a kolejne dni i kolejne zdjęcia z treningów tylko potwierdzały, że coś jest na rzeczy. Warto też dodać, że – oprócz występującego od tego sezonu w koszulce Brooklyn Nets – Kevina Garnetta oraz Rondo, w NBA jest jeszcze tylko jeden zawodnik, który związał się z Antą – ten zawodnik to Louis Scola, obecnie grający w barwach Indiana Pacers.

UPDATE: A tak prezentuje się pierwszy model, który możemy nazywać już chyba „Rondo I”: