UPDATE: Terrence Williams nowym Celtem!

Według nieoficjalnych źródeł, nowym graczem bostońskiej drużyny został Terrence Williams. Ten mierzący 6,6f small forward (mogący również grać jako rzucający obrońca) został wybrany z 11 numerem draftu przez New Jersey Nets w 2009 roku. Zaliczył kilka dobrych występów w NBA (w tym jedno triple-double), jednak jego przygoda z ligą skończyła się po tułaczce w Houston i Sacramento. Williams przed sezonem przebywał na zgrupowaniu Detroit Pistons, jednak Tłoki nie zdecydowały się na podpisanie zawodnika, który ostatecznie skończył w Chinach. Danny Ainge rzekomo zdecydował się na zaoferowanie zawodnikowi 10-dniowego kontraktu i T-Will ma dołączyć już niedługo do reszty Celtów, których spotka w Denver, gdzie rozpoczyna się długa wycieczka Celtics na zachód. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już za kilkadziesiąt godzin Williams będzie trenował z nowymi kolegami z zespołu.

Tutaj możecie zobaczyć kompilację z rzekomym, nowym nabytkiem drużyny Celtics. Sam zawodnik potrafi rzucić z dystansu, jak i popisać się dynamicznym wejściem pod kosz rywali. Znany jest też z efektownych dunków. Jak na zawodnika o swojej specyfice również dobrze zbiera i potrafi zagrać nieustępliwie w obronie.

Miejmy nadzieję, że już niedługo news okaże się oficjalnie potwierdzony (oczekujcie update) i Terrence Williams okaże się wzmocnieniem drużyny z Beantown, dając dobre minuty z ławki. W perspektywie tego transferu Celtics dostaną zastrzyk do rotacji na pozycji SG, jak i SF. Oznacza to, że Jeff Green częściej będzie mógł grać na pozycji numer 4, jeszcze bardziej pogłębiając rotację Celtów.

UPDATE.
Deal już oficjalnie doszedł do skutku. Terrence Williams związał się z Celtami dziesięciodniowym kontraktem i jeżeli wszystko dobrze się ułoży to istnieje realna szansa na podpisanie go przynajmniej do końca sezonu. Witamy na pokładzie!